Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Celem tego dnia jest uświadomienie społeczeństwu o potrzebach i problemach osób niepełnosprawnych z jakimi przychodzi im się zmierzyć, a przede wszystkim zwrócenie uwagi, że tak samo jak wszyscy osoby te, chcą pracować, rozwijać się, czuć że są potrzebni choć czasem w życiu codziennym jest im znacznie trudniej to osiągnąć. Potrzebują pomocy, wsparcia i zrozumienia ze strony otoczenia. Tak samo jak my kochają, bawią się, uczą, śmieją, płaczą, cierpią i pokonują swoje słabości. Warto pamiętać o tym że Świat w którym żyjemy jest różnorodny i każdy tak samo ma prawo do godności.