NAJPROSTSZE  ŚWIECE HANDMADE

NAJPROSTSZE  ŚWIECE HANDMADE

Na pewno macie w domu jakieś resztki świec? Pewnie je wyrzucacie, a może przetapiacie na nowe świece handmade? Jest patent na szybkie wykonanie świec bez topienia wosku, bez brudzenia garnków, bez specjalnych materiałów. Nawet naczyń nie potrzeba specjalnych, bo kieliszki czy szklanki będą świetne do tego pomysłu. Możecie pomyśleć o słoiku, puszce, butelce, czy filiżance. Dzieci fajnie będą się przy tym bawić, a przy okazji poćwiczą motorykę mała i kreatywność.

 

Materiały:

  • ogarki świec
  • knot lub sznurek bawełniany
  • tarka
  • szkło

Resztki świec ścieramy na grubej tarce. Do kieliszków wkładam knot. Jeżeli nie masz knota, to wystarczy bawełniany sznurek. Dobrze wosk trochę dopchnąć, aby weszło go jak najwięcej. Nie trzeba się martwić, że wosk zniszczy nam kieliszki. Po wypaleniu się wosku wystarczy szkło umyć bardzo gorącą wodą. Wosk sam się będzie rozpuszczał i szybko się go pozbędziemy.
Świetna i bardzo prosta zabawa, a i efekt spektakularny. Powodzenia!!!

Piosenki dla dzieci z pokazywaniem.

Oto propozycja do poruszania się z dzieckiem w domu.

JAZZOWANKI z Panią Magdą:

„Myj ręce” – Piosenka o higienie: https://youtu.be/-ZE8pcBtOgY

oraz dwie wiosenne piosenki z pokazywaniem:

„Wiosenne owady” – https://youtu.be/olPkbFxobe4

„Słoneczko”: https://youtu.be/OGODHAWC8UI

Gry i zabawy z wykorzystaniem nietypowych przedmiotów

– marsz po domu z gazetą na głowie tak, aby nie spadła,

-rzut do celu gazetowymi kulkami,

-przeskakiwanie przez plastikową butelkę.

 

SŁOŃCE I ŻABA – TWÓRCZOŚĆ Z PAPIEROWYCH TALERZYKÓW

Potrzebne będą: dwa papierowe talerzyki, dwie małe i dwie duże plastikowe łyżeczki, czarny i czerwony marker, żółte i zielone łapki (u nas piankowe), klej na gorąco, żółta i zielona farba, pędzelek, nożyczki, rolka po papierze.

 

Pracę zaczynamy od pomalowania papierowych talerzyków, co jest ulubioną czynnością większości dzieci. Z plastikowych łyżeczek ucinamy patyczki, a na owalnej części malujemy źrenice czarnym markerem. Czarnego markera używamy również do namalowania ust na talerzykach. Z rolki po papierze wycinamy jeden okrągły kawałek, tak aby utworzyć język żaby, malujemy go na czerwono. Wszystkie elementy razem z łapkami przyklejamy klejem do talerzyków i żabka oraz słoneczko są gotowe. Takie prace mogą stanowić piękną, wiosenną dekorację.

Balonowe stworki

 

Wcale nie musicie posiadać artystycznych zdolności, by rozpocząć zabawę w tym kierunku! Co będzie potrzebne? Kilka balonów, klej, dwustronna taśma klejąca, wycinki z gazet, wstążki, bibuła, kolorowe kartki papieru, nożyczki, mazaki. A teraz do dzieła! Wypełnijcie balony powietrzem. Namalujcie oczy na kartce papieru, wytnijcie i przyklejcie. Razem wybierzcie długie, kolorowe wstążki – tak, to mogą być włosy. A ten uśmiech, który jest wciąż we wczorajszej gazecie? Na pewno się przyda. Może teraz namalujecie wąsy? Tak… zdecydowanie sami już sobie świetnie poradzicie uzupełniając wszystkie elementy twarzy.