Zadanie na dziś. Powodzenia !

1.Poszukiwanie skarbów – schowaj jakiś przedmiot( coś słodkiego, drobny prezent). Za pomocą poleceń: „idź do przodu, skręć w bok, szukaj na dole itp.” kieruj dziecko. Można też podać liczbę kroków. Świetna zabawa dla całej rodziny!

2.Robimy pizzę… z papieru.

Tutorial do pizzy z papieru: LiveKid – Zabawy z Ciocią Asią – Dzień Pizzy –

https://www.youtube.com/watch?v=A5mP-wLPJdQ

Potrzebne nam będą:

  • kolorowy papier (brązowy, czerwony, żółty, różowy, zielony),
  • plastelina (czerwona, brązowa),
  • nożyczki,
  • klej,
  • kolorowe flamastry (brązowy, zielony).

Z brązowego papieru wycinamy duże kółko – to będzie nasz spód do pizzy. Następnie wycinamy trochę mniejsze kółko – oto sos pomidorowy. Oba kółka sklejamy ze sobą. Z żółtego papieru wycinamy i przyklejamy trójkąty – będą one imitować ser żółty. Z dłuższych pasków różowego papieru wycinamy i przyklejamy prostokąty lub kwadraty, to szynka. Z zielonego papieru wycinamy paski – będą one imitować zieloną paprykę.

Z plasteliny toczymy kulki, rozciskamy je na papierze – to będą pomidorki. Z brązowej plasteliny lepimy pieczarkę – kapelusz z nóżką.

Kolorowymi flamastrami rysujemy na pizzy kropki, to przyprawy np. oregano czy bazylia.

Na taką pizzę możemy dodać wszystko, na co pozwala nam nasza wyobraźnia. Dlatego nie bójmy się eksperymentować.

3.Cienie na ścianach.

To zabawa, którą zainicjować można właściwie wszędzie. Wystarczy kawałek ściany, lampka i wolne ręce. Potrzeba też nieco wyobraźni lub po prostu małej ściągawki, jak układać dłonie.

https://polki.pl/rodzina/dziecko,zabawa-w-teatr-cieni-jak-pokazac-rozne-zwierzeta,10394631,artykul.html

  1. Kalambury

Wymyślasz hasło (raczej nie tytuły filmów czy piosenek, bo dziecko może mieć problem z odgadnięciem, ale takie zwykłe, jak: spaghetti czy myszka – w ogóle zwierzaki zawsze fajnie się sprawdzą!). Podajesz kategorię i musisz pokazać swoje hasło albo je narysować. A reszta musi zgadnąć, o co chodzi!

  1. Mini gimnastyka w domu

Odpowiednia dawka ruchu jest bardzo ważna. Szczególnie dla dzieci. A jak je przekonać do sportu w domu? Mamy na to sposób! Elementy losowania i niecierpliwego wyczekiwania na swoją kolej na pewno pomogą w zachęcaniu do aktywności.

Magiczne koło to pomysł na zabawy ruchowe w domu.

https://miastodzieci.pl/zabawy/mini-gimnastyka-dla-starszych-dzieci/- link do magicznego koła