Edukacja prozdrowotna – dobre praktyki w czasach pandemii Covid-19.

Edukacja prozdrowotna – dobre praktyki w czasach pandemii Covid-19.

Stosowanie się do powszechnie znanych zasad higieny to podstawowe zachowanie chroniące przed wirusami – w tym także przed koronawirusem. Jak prawidłowo myć ręce, jak kichać,
czy jak się przywitać w nowej rzeczywistości, tego wszystkiego uczymy Naszych uczniów
na zajęciach. Wiedzę o koronawirusie uczniowie w przystępny sposób zdobywają dzięki darmowej książeczce od Wydawnictwa Olesiejuk, przepięknie zilustrowaną przez Ewę Podleś. Wydawnictwo zachęca wszystkich do rozpowszechniania publikacji.

Montaż – Joanna Krupa

https://www.youtube.com/watch?v=-n4jnKeuJO8&feature=youtu.be

 

Żywioł ognia – Młodzi badacze

Kończąc żywioł ognia w ramach projektu ,,Młodzi badacze – uczymy się przez doświadczenie”, zapraszamy do obejrzenia filmu z „Ognika” znajdującego się przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku.

Montaż filmu – Anna Jankowska

 

,,Młodzi badacze – uczymy się przez doświadczenie”

W zeszłym roku szkolnym 2019/2020 od października do lutego, uczniowie w ramach projektu ,,Młodzi badacze – uczymy się przez doświadczenie”– doświadczali żywiołu ognia. Na zakończenie tego żywiołu w lutym i marcu uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej uczestniczyli w zajęciach z zakresu bezpieczeństwa w salach edukacyjnych „Ognik” przy Komendach Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w Olecku oraz Ełku.

Relacja z „Ognika” – Olecko: http://www.szkolagizycko.pl/?p=7344

Fotorelacja z 27 lutego 2020 roku z „Ognika” w Ełku, poniżej.