Gry

Drodzy Rodzice!

Dziś przygotowałam Wam i Waszym dzieciom 3 gry planszowe do własnego wydruku wraz z instrukcją. Wspólne granie uczy współzawodnictwa, czekania na swoja kolej oraz naprzemienności. Są to umiejętności, które dzieci muszą wyćwiczyć, dlatego tak cenne jest spędzanie wolnego czasu właśnie grając w przeróżne gry planszowe. Zaangażujcie w nie cała rodzinę. Przed rozpoczęciem zawsze czytamy wspólnie instrukcję, ustalamy zasady gry i upewniamy się, czy na pewno dobrze dzieci je zrozumiały. W razie potrzeby przypominamy je w trakcie gry. Zwracamy uwagę na to, aby każdy czekał na swoja kolej, ćwicząc naprzemienność. W trakcie wspólnego grania uczymy dziecko (najlepiej pokazując to swoim zachowaniem) – przegrywać i poradzić sobie z porażką oraz pokazujemy w jaki sposób „cieszymy się’’ z wygranej, aby nie urazić, czy nie wyśmiewać innych graczy.

Poniżej gry do pobrania:

gra-czarodziejskie-wyzwanie-plansza-kol

gra-czarodziejskie-wyzwanie

gra-pracowite-pszczolki-plansza-kol

gra-pracowite-pszczolki

gra-wyscig-po-skarb-plansza-kol

gra-wyscig-po-skarb

Życzę powodzenia!:)

Zuzanna Zubowicz psycholog

Źródło: www.superkid.pl

Kolorowanki

Kilka kolorowanek, które możecie wykleić plasteliną, wydzieranką z kolorowego papieru lub pomalować farbami czy kredkami

Healthy Food Coloring Pages Vege Fabulous Coloring Pages Healthy To Print

Zdrowe – niezdrowe.

Zdrowe – niezdrowe:

To zabawa przypominająca o potrzebie zdrowego odżywiania i propagująca spożywanie wartościowych, nieprzetworzonych produktów. Można do niej wykorzystać również ilustracje produktów spożywczych z promocyjnych gazetek sklepowych. Przygotowujemy dwie kartki – na jednej z narysowaną przez nas uśmiechniętą buźką przyklejamy zdrowe produkty, a na drugiej kartce ze smutną buzią przyklejamy te niezdrowe.

Zdrowo się odżywiam, jem warzywa!

Zdrowo się odżywiam, jem warzywa!
Początek wiosny to czas, gdy po zakończonej zimie nasz organizm zaczyna domagać się witamin i minerałów. Pomogą nam dostarczyć je tak zwane nowalijki, czyli młode wiosenne warzywa. Są one bohaterem dzisiejszych zajęć rozwijających kreatywność.
Wypełnijcie brzuszek dziewczynki i chłopca – zdrowym jedzeniem.

Ćwiczenia

Dzisiaj zaproponujemy Państwu zabawy i ćwiczenia wzmacniające mięśnie dłoni i palców. Do tego wykorzystamy plastelinę, glinę, ciastolinę lub masę solną (w zależności od tego, co mamy w domu). Zabawa różnymi masami wspiera koncentrację uwagi, cierpliwość, ćwiczy kreatywność. Continue reading