Gry

Drodzy Rodzice!

Dziś przygotowałam Wam i Waszym dzieciom 3 gry planszowe do własnego wydruku wraz z instrukcją. Wspólne granie uczy współzawodnictwa, czekania na swoja kolej oraz naprzemienności. Są to umiejętności, które dzieci muszą wyćwiczyć, dlatego tak cenne jest spędzanie wolnego czasu właśnie grając w przeróżne gry planszowe. Zaangażujcie w nie cała rodzinę. Przed rozpoczęciem zawsze czytamy wspólnie instrukcję, ustalamy zasady gry i upewniamy się, czy na pewno dobrze dzieci je zrozumiały. W razie potrzeby przypominamy je w trakcie gry. Zwracamy uwagę na to, aby każdy czekał na swoja kolej, ćwicząc naprzemienność. W trakcie wspólnego grania uczymy dziecko (najlepiej pokazując to swoim zachowaniem) – przegrywać i poradzić sobie z porażką oraz pokazujemy w jaki sposób „cieszymy się’’ z wygranej, aby nie urazić, czy nie wyśmiewać innych graczy.

Poniżej gry do pobrania:

gra-czarodziejskie-wyzwanie-plansza-kol

gra-czarodziejskie-wyzwanie

gra-pracowite-pszczolki-plansza-kol

gra-pracowite-pszczolki

gra-wyscig-po-skarb-plansza-kol

gra-wyscig-po-skarb

Życzę powodzenia!:)

Zuzanna Zubowicz psycholog

Źródło: www.superkid.pl

Kolorowanki

Kilka kolorowanek, które możecie wykleić plasteliną, wydzieranką z kolorowego papieru lub pomalować farbami czy kredkami

Healthy Food Coloring Pages Vege Fabulous Coloring Pages Healthy To Print

Zdrowe – niezdrowe.

Zdrowe – niezdrowe:

To zabawa przypominająca o potrzebie zdrowego odżywiania i propagująca spożywanie wartościowych, nieprzetworzonych produktów. Można do niej wykorzystać również ilustracje produktów spożywczych z promocyjnych gazetek sklepowych. Przygotowujemy dwie kartki – na jednej z narysowaną przez nas uśmiechniętą buźką przyklejamy zdrowe produkty, a na drugiej kartce ze smutną buzią przyklejamy te niezdrowe.

Zdrowo się odżywiam, jem warzywa!

Początek wiosny to czas, gdy po zakończonej zimie nasz organizm zaczyna domagać się witamin i minerałów. Pomogą nam dostarczyć je tak zwane nowalijki, czyli młode wiosenne warzywa. Są one bohaterem dzisiejszych zajęć rozwijających kreatywność.
Wypełnijcie brzuszek dziewczynki i chłopca – zdrowym jedzeniem.

Ćwiczenia

Dzisiaj zaproponujemy Państwu zabawy i ćwiczenia wzmacniające mięśnie dłoni i palców. Do tego wykorzystamy plastelinę, glinę, ciastolinę lub masę solną (w zależności od tego, co mamy w domu). Zabawa różnymi masami wspiera koncentrację uwagi, cierpliwość, ćwiczy kreatywność. Continue reading