Kolorowanki, które dotyczą tematu „Prawa dziecka”

Dziś przedstawiam Państwu kolorowanki, które dotyczą tematu „Prawa dziecka”. Skupiając się na  poszczególnych obrazkach możemy wyjaśnić dzieciom czego te prawa konkretnie dotyczą. Niech każda kolorowanka będzie pretekstem do rozmowy o tych, jakże istotnych sprawach związanych z emocjami, bezpieczeństwem, dotyczących relacji z innymi oraz funkcjonowania w społeczeństwie.

kol-prawa-dziecka-1

kol-prawa-dziecka-2

kol-prawa-dziecka-3

kol-prawa-dziecka-4

kol-prawa-dziecka-5

kol-prawa-dziecka-6

przykłady łamania prawa

Kolorowanki przedstawiają kolejno następujące prawa:
1. Mam prawo do wychowania w rodzinie, w atmosferze miłości, bezpieczeństwa i zrozumienia.
2. Mam prawo do nauki.
3. Mam prawo do rozwoju kulturalnego, wypoczynku, rozrywek.
4. Mam prawo do ochrony zdrowia i opieki lekarskiej.
5. Mam prawo do równego traktowania, nie ma dzieci lepszych i gorszych.
6. Mam prawo do wyrażania własnych emocji.

Zajęcia kreatywne

1. Pienisty wąż

Puszczanie baniek mydlanych to świetna zabawa dla młodszych i starszych dzieci. Dzisiaj spróbujemy stworzyć kolorowe, pieniste węże.

Potrzebujemy:  miseczkę z wodą i płynem do mycia naczyń, przeciętą plastikową butelkę, kawałek bawełnianej szmatki, gumkę recepturkę i barwniki.

Wykonanie: szmatkę zakładamy na przeciętą butelkę i mocujemy gumką recepturką. Końcówkę butelki ze szmatką moczymy w wodzie z płynem do naczyń. Na mokrą szmatkę nakrapiamy barwniki i dmuchamy przez drugi otwór butelki. Po chwili zauważymy, że przez szmatkę zacznie tworzyć się i wydobywać długi, pienisty wąż. Zawody, kto wydmucha dłuższego węża z pewnością dostarczą wielu emocji  młodszym i starszym.