Wiosna

„Przyszła do nas wiosna, w kolorowych kwiatach, nad majową łąką, barwny motyl lata. Dobrze, że jest wiosna, wiosna cieszy nas, słońce grzeje mocno, na spacery czas.” – Czesław Janczarki

Nareszcie przyszłą wiosna. Wszystko się zieleni. Szkolne rabaty z kwiatami mają się całkiem dobrze. Przekwitły już co prawda posadzone przez naszych uczniów przebiśniegi, krokusy, hiacynty, cebulice, narcyze i żonkile ale zakwitły w pięknych i różnorodnych kolorach tulipany, bratki i szafirki. Powoli i nieśmiało wychodzi również z ziemi konwalia majowa. Zazieleniły się i obsypały kwieciem ozdobne krzewinki. Królowa wiosny – magnolia powoli przekwita, ale jeszcze można znaleźć na jej krzewie piękne jasno-różowe kwiaty.

Pośród szkolnych budynków ptaki wyśpiewują piękne, wiosenne trele. Gdzieś z oddali dochodzi głos kukułki. Dzięcioły głośno kują dziuplę dla swoich dzieci. Kto nie słyszał, niech posłucha jaki jest to piękny koncert: https://youtu.be/1WMJ-7I3P2o Wiosna to zdecydowanie najpiękniejsza pora roku!