NAJPROSTSZE  ŚWIECE HANDMADE

NAJPROSTSZE  ŚWIECE HANDMADE

Na pewno macie w domu jakieś resztki świec? Pewnie je wyrzucacie, a może przetapiacie na nowe świece handmade? Jest patent na szybkie wykonanie świec bez topienia wosku, bez brudzenia garnków, bez specjalnych materiałów. Nawet naczyń nie potrzeba specjalnych, bo kieliszki czy szklanki będą świetne do tego pomysłu. Możecie pomyśleć o słoiku, puszce, butelce, czy filiżance. Dzieci fajnie będą się przy tym bawić, a przy okazji poćwiczą motorykę mała i kreatywność.

Continue reading  

Dzisiaj zaproponujemy Państwu ćwiczenia i zabawy stymulujące zmysł wzroku


  1. Zabawy z lusterkiem

Potrzebne będzie większe lusterko.

Zabawa polega na pokazywaniu przed lustrem różnych min, wykonywaniu ruchów np. przesyłanie buziaków, pokazywanie języka, łapanie się za uszy, podnoszenie rąk do góry itp. Zachęcamy dziecko do naśladowania.

  1. Tworzymy kolory

Potrzebne będą:

– słoiki lub plastikowe butelki, woda, barwniki spożywcze lub różne kolory bibuły, łyżka.

Zabawa polega na dodawaniu do butelek lub słoików z wodą barwników spożywczych lub bibuły i zachęcaniu dziecka do zamieszania oraz obserwowaniu jak zmienia się kolor wody.

  1. Bańki mydlane

Puszczamy bańki mydlane i zachęcamy dziecko do obserwacji, a także do łapania kubeczkiem lub przebijania baniek palcem. Tą zabawę można uzupełnić muzyką i tańcem wśród baniek.

Druga zabawa polega na przelaniu płynu od baniek do szklanki i dmuchaniu przez słomkę tworząc fontannę z baniek.