WAŻNA INFORMACJA

Uwaga!!!

Przypominamy, że indywidualne karty ćwiczeń, zadnia, teksty łatwe do czytania, oraz inne materiały, Nauczyciele wysyłają do Uczniów/Rodziców drogą mejlową.

Na naszych stronach oraz profilach społecznościowych umieszczane są ogólne propozycje, z których mogą skorzystać Uczniowie naszej Szkoły oraz Przedszkola.

Dlatego jeśli ktoś z Państwa, nie skontaktował się z Wychowawcą Waszego dziecka, to bardzo prosimy o kontakt.

Lub kontakt z Panią Lucyną Patejko: tel. 696 957 604

W sprawach technicznych: Arkadiusz Marcisz- tel 692 915 979

Pozdrawiamy serdecznie
Lucyna Patejko
Arkadiusz Marcisz

Zadanie na dziś. Powodzenia !

1.Poszukiwanie skarbów – schowaj jakiś przedmiot( coś słodkiego, drobny prezent). Za pomocą poleceń: „idź do przodu, skręć w bok, szukaj na dole itp.” kieruj dziecko. Można też podać liczbę kroków. Świetna zabawa dla całej rodziny!

2.Robimy pizzę… z papieru.

Tutorial do pizzy z papieru: LiveKid – Zabawy z Ciocią Asią – Dzień Pizzy –

Potrzebne nam będą:

• kolorowy papier (brązowy, czerwony, żółty, różowy, zielony),
  • plastelina (czerwona, brązowa),
  • nożyczki,
  • klej,
  • kolorowe flamastry (brązowy, zielony).

Ćwiczenia wykorzystane z Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

Ruch i zabawa to ważna sprawa

Strój wygodny ubieramy i zabawę zaczynamy J (im więcej osób tym lepiej)

Na początek się przywitamy różnymi naszymi częściami ciała:

– utrwalenie części ciała – pokazywanie i nazywanie, np. przywitanie się paluszkami u stóp, łokciami, głowami itp.

Ćwiczenia:

Turlanie się:

– wszyscy leżą na podłodze i swobodnie turlają się po niej;

Wagoniki:

– sadzamy dziecko na kolanach lub między nogami i poruszamy się niczym wagoniki po podłodze, odpychając się nogami i rękami;

– witamy się z osobami, które spotykamy po drodze np. przez podanie ręki;

Pełzanie:

– wszyscy leżą na brzuchu lub plecach w rozsypce,  poruszamy się po podłodze w przód lub w tył;

Czołganie:

– wszyscy leżą na brzuchu i czołgają się po podłodze (mogą być rozłożone różne przeszkody np. koc, poduszka).

Miłej zabawy